Pazar, 21 Ocak 2018
.
.
chevron_left chevron_right
Teknoloji

iPhone VoWiFi Turkcell ortaklığını resmen başlattı

iPhone'da VoWiFi'yi artık Turkcell kullanıcıları aktif olarak kullanacaklar bu benzersiz uygulamayla nelere sahib olacaksınız Buyrun birlikte göz atalım

335 Toplam Gösterim
iPhone  VoWiFi Turkcell ortaklığını resmen başlattı

Turkcell VoWiFi özelliğini iPhone kullanıcıları için duyurdu. Peki ses paketlerini WiFi üzerinden ileten bu teknolojinin avantajları neler?

Ses iletimini LTE ya da WiFi gibi yüksek hızlı servislerle gerçekleştiren Teknolojilerin yaygınlaşması, hem konuşurken ses kalitesini, hem çekim sorunlarını hem de pek çok yerde daha uygun fiyata konuşma gibi avantajları beraberinde getiriyor.

 

Voice over LTE anlamına gelen VoLTE teknolojisi, ülkemizde aylardır kullanımda. Fakat voice over WiFi anlamına gelen voWiFi özelliği, ülkemizde yeni yeni yaygın kullanıma başlanıyor.

Turkcell, VoWiFi özelliğini iPhone kullanıcıları için devreye soktu. Artık Turkcell kullanan iPhone kullanıcıları, VoWiFi teknolojisini kullanabilecekler.

iPhone SE, iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus ve 7, 7 Plus modellerinde kullanılabilir olan VoWiFi, son operatör güncellemesiyle beraber iPhone ailesinde de yerini aldı.

VoWiFi nedir? VoWiFi avantajları neler?

VoWiFi ile beraber yurt dışında, Türkiye'deki konuşma tarifenizdeki rakamlarla telefonla konuşabileceksiniz. Hizmeti başka bir operatör üzerinden değil de WiFi ağındaki internet üzerinden veren hizmet, yurtdışı görüşme masraflarını hem operatör tarafında hem de son kullanıcı tarafında aşağıya çekecek.

VoWiFi, yurtiçinde de devreye girebiliyor. Mobil kapsamanın olmadığı yerlerde ya da zayıfladığı yerlerde, WiFi kullanımdaysa konuşmalarınızı WiFi üzerinden yapabileceksiniz.

Yani, hücresel kapsamanın olmadığı koşullarda; Bodrum kat, bazı plazaların üst katlarında gökdelenlerin en üst katları, otoparklar gibi hücresel kapsama sorunu yaşanan mekanlarda WiFi üzerinden internet erişimi var ise HD kalitesinde Ses ve Video arama ile mesajlaşma yapabilirsiniz

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE