Pazar, 21 Ocak 2018
.
.
chevron_left chevron_right
Sinema & TV

Binlerce Kişinin Merak ettiği Film ‘The Space Between Us’

Romantizm Ve Dram : ‘The Space Between Us’ Hakkında Genel Biyografi

286 Toplam Gösterim
Binlerce Kişinin Merak ettiği Film ‘The Space Between Us’

John Grey'in 1992 tarihli "Erkekler Mars'tan Geliyor, Kadınlar Venüs'ten Geliyor" başlıklı kısa metnini ele alırsak, "Bize Arası Alan", aksi takdirde imkansız bir genç romantizminin klişe bir masalı asmak için kapsamlı bir bilimkurgu senaryosu hazırlıyor. Burada, 16 yaşındaki Gardner Elliot'un ("Hugo" yıldızı Asa Butterfield) lise öğrencisi Tulsa'yla (Tomorrowland'ın Britt Robertson) çıkmasını engelleyen ufak ayrıntı, Gardner'ın tüm hayatı boyunca Kızıl Gezegen - ve eğer Dünya'ya giderse ölebilir.

Bazıları için, bu, ağlayan bir romantizm için çekici bir önerme gibi gelebilir - buna "Gezegenlerimizdeki Hata" diyorsanız isterseniz. Gerçekte, çoğunlukla Mars setli ilk hareketin bütçeye milyonlarca dolar eklediği, ancak öykünün kendisine hiçbir değeri vermediği "Plastik Kabarcık Oğlan" adlı filmde gülünç derecede pahalı bir spin var; Büyüleyici kemikler ve büyümüş bir kalp ile garip uzun boylu bir çocuk, sevgiyi yaşamak ve doğumdan beri reddedildiği eşlik türünü yaşamak için hayatını tehlikeye atmaktadır.

Dünyada hiç karşılaşmadığı bir baba tarafından düşünülmüş olan Gardner, Mars'ta doğan ilk insantı (annesi ilk kez oğlunu tuttuktan sonra öldü). O günden beri Nathaniel Shepherd (Gary Oldman) adlı eksantrik bir İngiliz uzay tutkunu tarafından gizli tutuldu. 12 yaşındayken ABD başkanına mektup yazarak "limitsiz cesaret" in insanları Mars'a sömürmesine neden olacağını anlattı. Şimdi ise Nathaniel'in kendi şirketi Genesis Space Technologies'in izniyle.

Virgin'in Richard Branson'dan sonra açıkça modellenmiş Oldman'ın karakteri Mars'ı kolonileştirmekten sorumlu olabilir, ancak aksi halde kötü fikirlerin dipsiz bir kusurudur. Nathaniel, gezegenler arası seyahat etmesini engelleyen bir beyin rahatsızlığına sahip olduğu için öncü uzay istasyonu bilinirken Doğu Teksas'da Gardner'i yetiştirmek üzere Kendra (Carla Gugino) vekil bir anne gönderiyor. Çocukları yalnız bir çocukluk dönemi yaşıyor: Akranları 14 bilimadamı ve Centaur adlı bir robot, ve Gardner çoğu çocuğa göre daha akıllı bir şekilde büyümesine rağmen, dünya biçiminde hâlâ naif değil.

İnsan bağlantısı için çaresizce ihtiyaç duyan Gardner, Dünya'daki Tulsa adlı bir kızla video-sohbet etmenin bir yolunu buluyor (açıkçası, iletişim teknolojileri, gerçek zamanlı olarak sohbet ettiklerinden beri uzay yolculuğundan daha fazla evrimleşti, ancak gezegenler arasındaki gidiş hala yedi aydır ). Şimdi Gardner, yolculuğu "ev" yapmaktan ve başka herkesin alacağı gezegeni tecrübe etmekten başka bir şey istemiyor. Nedense Nathaniel, geziye çıkmasına izin vermeyi kabul eder ve inişten sonra, hiç kimsenin sürpriz olmamasına rağmen Nathaniel'in Gardner, medikal değerlendirme sırasında kaçar ve Tulsa'yı ve hiç tanımadığı biyolojik baba bulmak için yola çıkıyor - kim olursa olsun (siz Bir tahminde bulunun).

Tipik, numaralarla yazılmış bir hikayede, bastırılmış genç çift, doğal Birleşik Devletler'de bir spin almak için ebeveynlerinden kopacaktı. Ama burada, uygun bir şekilde, Tulsa bir yetim ve bu yüzden hiç ebeveynleri yok. Belki de bu yolculuk hakkında en dikkat çekici şey, kırsal alanın ne kadar iyi korunmuş olmasıdır - geniş gökyüzü, kehribar dalgalar ve hepsi - bu kadar muhteşem DP Barry Peterson tarafından oluşturulmuştur. İnsanın Dünya'ya yaptığı hasarın iddianamesi olarak Mars'u sömürgeleştiren filmlerin çoğunun ikiye katlandığı bu film, Ingrid Michaelson ve James Bay'ın beğenisine göre iğrenç emo baladlarına boğulan bir dizi doğal araba reklamı gibi hissediyor ya da ekran koruyucu Besteci Andrew Lockington'un stilleri.

Hayali düşkünleri hayaletler üzerinde kutlayan bir filmde, şiir için kaçırılmış fırsatlar var: Vegas'tan geçmek Gardner'ın en yakın Gardner'ı Eyfel Kulesi'ne veya Tac Mahal'e götürür. Hem Gardner'ın hem de Nathaniel'in en büyük dileğinin, diğerinin temel aldığı gezegeni yaşaması olduğu gerçeğinden yeterince yararlanılamaz. Çocuk, karşılaştığı herkese, "Dünyanın en sevdiği şey nedir" diye soruyor; bu, basit zevklerden mahrum birinin bunları nasıl deneyimleyebileceğini keşfetmek için mükemmel bir fırsat gibi görünüyor. Ancak, özensiz bir hamburgeri yediği bir sahnenin dışında, film dopey teen romantizminin içeriği.

Yapımcılar, "Mekan Arasında Boşluk" u yönetmek için Peter Chelsom'a ("Town & Country" ve "Hector and Search for Happiness" gibi toksik gişe şefleri direktörü) ve film, Nathaniel ve Kendra çocuklarını helikopterle kovalıyorlar, çünkü Gardner, araba çalmak, bitki tozu temizleyicilerini çökertmek, Büyük Kanyon'u ve Malibu kayalıklarını görürken Dünya hayatının sevincini keşfediyor. Gardner, Chelsom'un en son hit olan "Hannah Montana: The Movie" Bunalımsız burun kanamaları, tüm bu eğlencenin sonlu olduğunu hatırlatmak için kullanılır.

Film, Chelsom'un yakında Valles Marineris'ten daha büyük arsa deliklerine girdiği ihtişamlı bilimkurgu öncülüğünü kullandı; en vahşi olanı, Tulsa'nın diskten sonra hızlı bir şekilde Gardner ile tıklama varsayımını taşıyor olması.

 

 ‘The Space Between Us’ Yonetmen ve Oyuncu Kadrosu Hakkinda bilgiler

Production

An STX Entertainment release of a Southpaw Entertainment, Huayi Brothers production, in association with Los Angeles Media Fund. Producer: Richard Barton Lewis. Executive producers: Robbie Brenner, Kevin Halloran, Sasha Harari, Simon Horsman, Allan Loeb, Patrick Murray, Steven Pearl, Jeffrey Soros, Douglas Urbanski. Co-producers: John Albanis, Gabrielle Jerou.

Crew

Director: Peter Chelsom. Screenplay: Allan Loeb; story: Stewart Schill, Richard Barton Lewis, Loeb. Camera (color, widescreen): Barry Peterson. Editor: David Moritz. Music: Andrew Lockington.

With

Gary Oldman, Asa Butterfield, Carla Gugino, Britt Robertson, BD Wong, Janet Montgomery

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE