Perşembe, 18 Ocak 2018
.
.
chevron_left chevron_right
Kültür - Sanat

14 Subat'da Çiçekler Kara borsada

14 Şubat Sevgililer günü dolayısıyla sokak satıcı ve çiçekçilerin yoğun ilgi ve isteklerden dolayı çiçekleri sevgililer gününde yok pahasına satış yapmaya başladılar vatandaş ise bu durumdan oldukça rahatsız çiçekçiler artan çiçek fiyatları neden artı sorularına cevap olarak Üretim az İlgi yüksek dedi

246 Toplam Gösterim
14 Subat'da Çiçekler Kara borsada

Çiçek mezatlarında, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla hareketlilik yaşanıyor. Çiçeklere gelen yoğun talep nedeniyle fiyatlarda aynı oranda artış gösterdi.

14 Şubat Sevgililer Günü’ne 1 gün kala, hareketlilik ve Yoğun ilgi nedeniyle fiyatların artması 14 Şubat’ta çiftlerin uğrak mekanı olanı çiçekçiler de çiçek mezadına akın etti. Açık arttırmayla çiçek satıcıları Yoğun ilgi ve kısa günü kara dönüştürmek için Fiyat artışına gittiler vatandaş ise bu durumdan rahatsız olup fiyat artışından şikayetçi oluyorlar

“ÜRETİM AZ FİYAT YÜKSEK”


Sevgililer Günü’nün simgesi haline gelen kırmızı güllerin fiyatı çiçek mezatlarında oldukça artmış durumda. 30 yıldır çiçekçilik yapan Ömer Şaşı da fiyatların özel günlerde daha da artığını söyledi. Çiçek üretiminin de fiyatlara etki ettiğini belirten Şaşı, “Müşterilerin bilmediği bazı şeyler var. Çiçekler mezatta açık artırma ile satılıyor. Talep çok olursa fiyatlar oldukça yükselir. Türkiye’de çiçek üretimi az dolayısıyla fiyatlar yüksek. Aldığımız çiçekleri satabileceğimizi tahmin ediyoruz” dedi.


Bayrampaşa çiçek mezat günlerine katılarak açık artırmada çiçek almaya çalışan ve 42 yıldır çiçekçilik sektöründe olan Zeynel Kayalar, “42 senedir bu mesleği yapıyorum ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Çünkü çiçek fiyatları anormal arttı. Geçen sene 60-70 liraya giden 4 demet gülün bu sene 2 demedi 150-160 liraya gidiyor” dedi.


Trafik ışıklarında, parklarda ve meydanlarda çiçek satarak geçimini sağlamaya çalışan Sevgi Arı ise mezatta yoğun talep nedeniyle istediği çiçekleri alamadığını söyledi. Çiçekçi Sevgi, havanın da yağışlı olması nedeniyle bütçesini aşmadan çiçek alacağını sözlerine ekledi.
(Serdal Altıntepe /İHA)

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE